نشان ابوالحسن خان صبا و عیسی خان بهادری اعطا می شود

نشان ابوالحسن خان صبا و عیسی خان بهادری اعطا می شود آتلیه دات کام: طرح اعطای نشان ویژه ابوالحسن خان صبا و عیسی خان بهادری برای تجلیل از مقام شامخ فعالان عرصه آموزش هنر در هنرستان های هنرهای زیبا از سال 1400 شروع می شود.


به گزارش آتلیه دات کام به نقل از ایسنا، سید مجتبی حسینی، معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، با بیان این خبر اظهار داشت: بمنظور پاسداشت معلمان آموزش هنر و هنرآموزان، نشان استاد ابوالحسن خان صبا در حوزه موسیقی و استاد عیسی خان بهادری در حوزه هنرهای تجسمی اعطا می شود. این نشان به علت نقش موثر و باارزش استاد ابوالحسن خان صبا و عیسی خان بهادری به نام این دو هنرمند و استاد هنر نامگذاری شده است.

حسینی اضافه کرد: اعطای نشان ویژه ابوالحسن خان صبا و عیسی خان بهادری از امسال به مناسبت هفته معلم توسط دفتر برنامه ریزی و آموزش های هنری معاونت هنری برگزار می گردد و در هر کدام از رشته های موسیقی و هنرهای تجسمی به یک هنرآموز هنرستان هنرهای زیبا اعطا می شود و با تدوین آئین نامه ای برای این نشان، سایر رشته های هنری نیز در سالهای آینده به این طرح افزوده می شود.

معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن اشاره به اهمیت و ضرورت آموزش هنر اظهار داشت: آموزش هنر عرصه مهمی است که بیش از ۱۰۰ سال در کشور ما سابقه دارد و مدارسی که برای آموزش موسیقی و هنرهای تجسمی بیش از یک قرن پیش راه اندازی گردید، پایه و اساس تاسیس هنرستان های موسیقی و هنرهای زیبا شد. هنرستان هایی که بعنوان مراکز مهم آموزش هنر نوجوانان بخش مهمی از تاریخ آموزش هنر را رقم زدند. آموزش هنر در هنرستان ها از نظر محتوا، هنرآموزان، انتخاب هنرجویان و شیوه آموزش قابل تامل و بررسی است و خیلی از فارغ التحصیلان هنرستان ها امروز از هنرمندان موثر، خلاق و جریان ساز هنر هستند که اگر پژوهشی با روش علمی و با عنایت به شرایط فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی کشور در این حوزه صورت گیرد، نقش هنرستان ها در آموزش هنر و مهارت و معرفت هنری هنرمندانی که در این مراکز آموزش دیده اند، روشن خواهد شد. آموزش های هنری حلقه وصل گذشته و آینده است و بر همبستگی فرزندان کشور بر محور فرهنگ و حفظ اصالت ها و ارزش ها می افزاید. بدین ترتیب آموزش پروسه حساس و تأمل برانگیزی است که ضرورت التفات به آن تضمین گر ادامه راه روشن هنر است.

حسینی در ادامه اظهار داشت: ساماندهی و توسعه کمی و کیفی هنرستان ها با عنایت به پیشینه درخشان و تاثیر آنها در آموزش هنر در این دوره مورد توجه قرار گرفت و تعداد هنرستان های هنرهای زیبا در استان های مختلف کشور به ۵۰ هنرستان رسید. اعطای نشان به هنرآموزان هنرستان های هنرهای زیبا نیز بیان کننده موضوع آموزش هنر و پاسداشت معلمان هنر و هنرآموزان است.

منبع:

1400/02/07
18:44:25
5.0 / ۵
700
تگهای خبر: آموزش , قاب , موسیقی , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
جمع 2 و 2 ؟
آمار بازدید سایت
بازدید امروز: 1,305
بازدید دیروز: 7,212
هفته اخیر: 39,289