ادامه حواشی آقامرتضی ؛

اوج به روایت فتح پاسخ داد

اوج به روایت فتح پاسخ داد احسان محمدحسنی مسئول سازمان اوج در اطلاعیه ای خطاب به بیانیه روز گذشته بنیاد روایت فتح درباره مستند آقامرتضی از پیگیری قضایی حواشی این مستند استقبال کرد.به گزارش آتلیه دات کام به نقل از روابط عمومی سازمان هنری رسانه ای اوج، احسان محمد حسنی مسئول سازمان هنری رسانه ای اوج به بیانیه بنیاد روایت فتح که روز گذشته در رسانه ها منتشر گردید پاسخ داد.
متن احسان محمدحسنی به شرح زیر است:
«هر دم از این باغ، بَری می رسد…!
چند خطی در پاسخ به شب نامه‌ی همسنگرانِ تازه واردم در بنیاد روایت
عزیزان، دوستان، برادران!
بنا نداشتم در این هوای غبارآلود و وانفسای کرونا زده و در این سرمای استخوان سوزِ وضعیت سیاسی، اقتصادی و روانی کشور و خندق بلای دولت ساخته، وارد حاشیه‌ی تکراری و قابل پیش بینیِ عده ای از خواص، برای مجموعه مستند ماندگار، تأثیرگذار و باارزش «آقامرتضی» شوم امّا انتشار بیانیه‌ی شتابزده و از سر ذوق و هیجانِ برخی همسنگرانم در بنیاد روایت، علاوه بر غصه و حیرت، ناگزیرم کرد چند خطی را قلمی کرده و در اختیار اصحاب محترم رسانه قرار دهم.
اوّلاً اگر انتشار این جنس بیانیه های عجولانه و سراسر افترا و ادعا باعثِ دیده شدن و مطرح شدن دوستانم در رسانه ها می شود و عطشِ بر سر زبان افتادنشان را سیراب کرده و برای پوشاندن بی عملی ها و انفعال و بی برنامگی برادرانم در برگزاری هر چه باشکوه تر سالگرد سید شهیدان اهل قلم و سالار هنرمندان انقلاب و ناتوانی در نشر عقاید و روایت سرگذشت زندگی سراسر امیدِ آن بزرگمرد، لباسی دوخته می شود، پس الخیر فی ما وقع، بسم الله. بیشتر بنویسید و بتازید.
ثانیاً مجموعه ای که از آن بعنوان «آرشیو روایت فتح» یاد می شود، در سنوات ماضی و در بعضی دوره ها مورد دستبردهای شخصی و سو استفاده های منفعت طلبانه و پنهانی قرار گرفته است و یا للعجب که صدا از دیوار در آمد امّا از همسنگران و مدعیانِ جدید، خبری نبود. هر گونه پیگیری های حقوقی! قضایی! نیز پیشکش!!
عقل سلیم حکم می کرد این آثار که در حالِ نابودی، فرسایش و بهره برداری های شخصی قرار گرفته بود و بیم آن می رفت در اثر آتش سوزی، حوادث غیرمترقبه در مرکز شهر و یا هر بحران دیگری مورد تهدید واقع شود، در چند نقطه نگهداری و بازسازی شود.
در دوره ای که این حقیر به پیشنهاد فرمانده محترم وقت سپاه پاسداران و با حکم رئیس محترم وقت سازمان بسیج مستضعفین، با حفظ سمت مأمورِ به هم افزاییِ شبه ادغام و نزدیک کردن دو مجموعه‌ی مهم هنری و رسانه ای سپاه و بسیج شدم، سلسله‌ی اقدامات و تصمیمات مطالعه شده و جامعی را در همه‌ی سطوح و عرصه ها برنامه ریزی و پیگیری کرده ام؛ از طرح توسعه‌ی شهرک سینمایی دفاع مقدس، تا طراحی ساخت پردیس بزرگ فرهنگی، هنری و سینمایی و نمایشی در میدان فردوسی تهران، تا ساخت و بهره برداری از سالن تئاتر مقاومت (تماشاخانه سرو) و همین طور باز کردن درب های قفل شده‌ی آرشیو روایت فتح به روی پژوهشگران و مستندسازان که منجر به جهش کمی و کیفی تولید آثار با مضامین مقاومت و نیز بازتعریف و احیای انتشارات روایت فتح و … شد. اینها تنها بخش های کوچکی از عمرِ کوتاهِ مسئولیت این کمترین سرباز با همراهی و مساعدت یاران و همسنگرانم در آن مجموعه‌ی عزیز بوده است.
خداوندا مرا به خاطر بر زبان آوردن و شمردن این قلیل اقداماتِ ناچیز که وظیفه ام بوده ببخش که اگر کم عقلیِ برخی همسنگرانم نبود، لال می شدم و این چند جمله را هم قبل از محاسبه در یوم الحساب، نمی سوزاندم!
ثالثاً سرورانِ عزیزم این برادرشان را تهدید به پیگیری حقوقی و قضایی در دستگاه های ذی ربط نظامی نموده اند! بسیار خوب، اگر چنین قصدی هم داشتند نیاز به بیانیه سرگشاده و دعوا در ملاء عام نبود، باید ظرف این دو سال قبل که از ریاستشان گذشته، بجای سکوت و تملّق، اقدام می فرمودند. حالا هم دیر نشده. ما را از چه می ترسانند؟! گردنمان از مو باریک تر و ارائه اسناد و پاسخگویی حقوقی در دستگاه قضایی را بمراتب آسان تر و گواراتر از پاسخگویی در محضر حضرت کرام الکاتبین می دانیم.
رابعاً حسن ختام این یادداشت را بهانه ای قرار می دهم برای فراخوان عمومی به همه‌ی پژوهشگرانِ کاربلد و مستندسازان پر تلاشِ حاضر در منظومه‌ی فرهنگی انقلاب اسلامی برای مراجعه و بهره برداریِ به جا و با برنامه از آرشیو سازمان هنری رسانه ای اوج که متعلق به این سرزمین و آب و خاک مقدس است؛ جهت تولید آثار فاخر و باارزش با موضوع تاریخ انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و عاشورایی ملت سلحشور این کهن بوم و بَر.
همچنین با افتخار یک نسخه‌ی کامل از کلیه‌ی آثار، تولیدات و آرشیو سازمان هنری رسانه ای اوج، برای صیانت و امنیت بیشتر و نگهداری در گنجینه باارزش سپاه پاسداران به مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس سپاه تقدیم می گردد.
و آخر اینکه؛ در این باب گفتنی ها بسیار است، امّا درحال حاضر به همین مقدار بسنده کردم… بماند بقیه اش!
والسلام
اگر ناخدا جامه بر تن دَرَد / ‏خدا کشتی آنجا که خواهد بَرَد
برقرار باشید
کوچک ترین سرباز جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی. احسان محمّدحسنی»

1400/01/30
14:37:00
5.0 / ۵
786
تگهای خبر: دستگاه , سینما , طراحی , قاب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
جمع 2 و 2 ؟
آمار بازدید سایت
بازدید امروز: 322
بازدید دیروز: 3,738
هفته اخیر: 31,829