ماجرای یك وصال پس از 32 سال در دعوت

ماجرای یك وصال پس از 32 سال در دعوت آتلیه دات کام: داستان ازدواج یک زوج پس از 32 سال در برنامه روایت روایت شد.


به گزارش آتلیه دات کام به نقل از روابط عمومی برنامه «دعوت»، توران پورتیموری و کیمورث گرمه ای تیموری زوج اهل روستا «بره کلک» بخش درب گنبد شهرستان کوهدشت استان لرستان که بعد از ۳۲ سال با یکدیگر ازدواج کرده اند شب گذشته پنجشنبه ۲۶ فروردین ماه، میهمان دومین برنامه «دعوت» ویژه برنامه افطار شبکه یک سیما بودند.
در ابتدای برنامه کیومرث تیموری چگونگی شروع داستان این عشق ۳۲ را اینطور بیان کرد: من و خانمم دختر دایی و پسر عمه هستیم؛ در هفت سالگی او را برایم نشان کردند؛ این مساله از بچگی در ذهن من مانده بود. سال ۶۸ خانواده ام به خواستگاری اش رفتند اما خانواده آنها جواب درستی به ما ندادند؛ او فقط سکوت می کرد؛ خواستگارهای زیادی برای او می آمدند اما به هیچ کس جواب نمی داد؛ زمانی که او را در کوچه و خیابان می دیدم برخورد بدی با من نداشت و می فهمیدم که او هم علاقمند است با من ازدواج کند. به سبب مشکلات خانوادگی و روستانشینی او را به من نمی دادند؛ در این ۳۲ سال آتش گرفتم و خود به خود خاموش شدم؛ هر شب در خواب می دیدم عروسی کرده ایم و وقتی بیدار می شدم نه از عروسی خبری بود و نه از دختر عمه ام؛ افراد زیادی برایم به خواستگاری رفتند از کدخدای ده تا دیگران اما هیچ کس نتوانست برای ما کاری کند اما بالاخره جمعه گذشته پس از ۳۲ سال عروسی ما بود.
کیومرث تیموری با گریه افزود: الان باید عروسی بچه من بود؛ من ۵۰ سال دارم؛ جوانی ام را از دست داده ام؛ جوانی المثنی ندارد. دیر آمد اما بالاخره آمد؛ احساس می کنم ۱۸ سالم می باشد.
در همین دقایق توران تیموری وارد استودیو «دعوت» شد و پس از قرار گرفتن در کنار همسرش اظهار داشت: خواستگار زیاد داشتم اما کیومرث جلوی آنها را می گرفت و فراری شان می داد.
در بخش دیگر کیومرث ماجرای ۳۵ روز زندان رفتن ش را هم تشریح کرد و اظهار داشت: به من گفتند جلوی دختر عمه ات را نگیر وگرنه به زندان خرم آباد می فرستیمت تا آب سرد بخوری؛ از زمانی که دستبند به دستانم زدند خیالم راحت شد که از عشق دخترعمه ام به زندان می روم. خیلی خوشحال بودم.
توران تیموری در این بخش بیان کرد: زمانی که او را می بردند شرم کردم و فقط نگاه اش می کردم؛ وقتی دیدم به خاطر من زندان هم رفت گفتم که حتما زن او می شوم.
کیومرث تیموری افزود: بیشتر از ۲۰۰ نفر برای این وصلت وساطت کردند؛ زمانی که خبر رضایت خانواده ها را دادند از خوشی تا بامداد نخوابیدم؛ ۳۲ سال به لحظه ای فکر می کردم که انگشتر نامزدی را در دستانش می اندازم. روز نامزدی فقط گریه می کردم.
در اختتام روحانی مبلغ روستا «بره کلک» و دایی عروس به جمع اضافه شدند؛ روحانی روستا اظهار داشت: از زمانی که وارد روستا شدم داستان این ۲ را شنیدم و بسیار ناراحت شدم. با بزرگان روستا و ایل مدام تلاش می کردیم و به سبب اختلافات خانوادگی که وجود داشت صحبت کردن مخصوصاً با خانواده عروس خیلی سخت بود؛ اما محرمانه با آنها صحبت می کردیم و خدا را شکر در ماه شعبان امسال این وصلت سر گرفت.
ویژه برنامه «دعوت» به تهیه کنندگی و کارگردانی مجتبی کشاورز، سردبیری محیا اسناوندی و حضور حجت الاسلام محمد برمایی کارشناس خانواده، کاری از گروه اجتماعی شبکه یک سیما است که امسال با حفظ رسالت ذاتی خود یعنی پرداختن به مبحث مهم خانواده و با رویکرد اصلی نگاه ویژه به خاندان و بزرگ خاندان ایرانی در روزهای ماه مبارک رمضان هر روز ساعت ۱۹: ۱۵ پخش می شود.


منبع:

1400/01/28
10:17:14
5.0 / 5
462
تگهای خبر: استودیو , جشن , عروسی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
جمع 2 و 2 ؟