عصر امروز برگزار شد؛

یادبود مجازی محمد ابوالحسنی

یادبود مجازی محمد ابوالحسنی مراسم یادبود مجازی زنده یاد محمد ابوالحسنی امروز برگزار شد و چهره های حوزه انیمیشن درباره او سخن گفتند.به گزارش آتلیه دات کام به نقل از مهر، مراسم یادبود زنده یاد محمد ابوالحسنی امروز دوشنبه نهم فروردین با حضور بعضی از کارگردانان حوزه انیمیشن و همینطور تعدادی از مدیران فرهنگی به صورت آنلاین برگزار شد.
بهرام عظیمی کارگردان انیمیشن «تهران ۱۵۰۰» در این مراسم بیان نمود: برای همه ما که محمد ابوالحسنی را می شناختیم هنوز این رفتن باور کردنی نیست. او تکیه گاه بود و همه ما دستمان رو به سمت او دراز بود و از او کمک می خواستیم و در هر مشکلی می ماندیم چه مادی چه معنوی او مشکلات را حل می کرد بسیار باقدرت بود و اعتماد به نفس می گرفتید.
وی افزود: همه جا نوعی لبخند داشت و هر چه می گفتید می گفت درست می شود. امکان نداشت در این ۱۶ سال که در خدمت او بودم مشکلی مطرح شود و او امیدواری ندهد و مشکل را حل نکند.
عظیمی اظهار نمود: اگر مشکل به ظاهر حل نشدنی بود او اینقدر مثبت بود که مشکل بسیار عادی می شد. خدا رحمتش کند اصلاً رفتنش باورکردنی نیست، در این زندگی ۵۴ ساله ام رفتن دو نفر برایم باورنکردنی نبود، با وجود اینکه خیلی از فامیل و دوستانم را از دست داده ام. نخستین نفر علی معلم بود و دومین نفر ابوالحسنی و جالب است که این دو خلی شبیه هم بودند هر دو ستون و روزی رسان بودند و هر دو جریان ساز بودند. هنوز وقتی می بینم زده اند مرحوم علی معلم باور نمی گردد ابوالحسنی هم همچنین است. هر لحظه که آدم عکس او را می بیند می گوید مگر می شود او رفته باشد.
وی در بخش دیگر بیان نمود: بارزترین خصوصیت او که به گمانم همه بگویند همین است که مثل تکیه گاه و کوه پشت فرد بود. وقتی صحبت می کردید لبخند می زد و می گفت حل می شود.
عظیمی در انتها اظهار داشت: امیدوارم فرزندان او مثل پدرشان راهشان را ادامه دهند. خداوند به خانواده او صبر بدهد.
حسین شیخ الاسلامی مشاور حوزه کارافرینی هم اظهار داشت: بیشترین تاثیری که از او می شناختند در حوزه پویانمایی بود با این وجود دایره تأثیر وی در سینما و حوزه های مختلف بود. زحمت وی در حوزه شتابدهی و سامان دهی در حوزه کارآفرینی و نزدیک به ۳۰ سفر مختلف در استان ها و پیدا کردن نیروهای آماده به کار بود.
تاثیرگذاری روی فرهنگ و مدیران و مردم
روانبخش صادقی عضو هیات مدیره خانه سینما هم در سخنانی بیان نمود: او مردی چند وجهی بود وقتی با او حرف می زدید وقت کم می آورد چون دائم فکر خلاقه داشت.
وی افزود: اقای ابوالحسنی در سال ۹۳ یک روز دیدمش واژه دیرین دیرین را تکرار می کرد و پس از من درباره این اسم پرسید. به نظرم تاثیری که روی انیمیشن گذاشت جدا بود و حتی روی فرهنگ و مدیران تأثیر داشت. در هر اداره ای پا گذاشت مدیران را قانع کرد تا وارد فرهنگسازی با مدل جدید شود.
روانبخش صادقی یادآو شد: او باید در حیطه کلان مدیر می شد که در بهره وری از بهترین ها موفق بود. اگر روی صنعت هم دست می گذاشت موفق بود. متاسفانه قدر این افراد را نمی دانیم باید اینها را جذب کرد تا از انها تکثیر شود.
وی ضمن اشاره به اینکه محمد ابوالحسنی دوست داشت در سینما بیشتر ورود کند، اظهار داشت: «تهران ۱۵۰۰» به نسبت زمان خودش هم خوب فروش کرد هم ایده و فکر آن خیلی خوب بود. او جزو کسانی است که اگر بیشتر وقت داشت در سینما بیشتر ورود می کرد و اتفاقات عجیبی را رقم می زد. من خیلی ناراحتم و فکر می کنم کسی مثل او نخواهد رفت. او همیشه زنده است. محصولاتی داشت که اگر به منصه ظهور برسد ماندگار خواهد بود. نام نیک و فرهنگسازی او و اتفاقاتی که رقم زده است حتما جریان دارد.
روانبخش صادقی اظهار نمود: ای کاش در سیستم کلان مدیریتی کشور بتوانیم چنین افرادی را جذب نماییم. او می خواست «دیرین دیرین» را در شهرهای مختلف و با گویش های مختلف گسترش دهد و سفرهای مختلفی کرد. با این وجود به نظرم کسی مثل او دست تنها می ماند.
معماهایی را حل کرد که خیلی ها نه شهامت و امکانش را نه انرژی آنرا داشتند
امیر سحرخیز کارگردان انیمیشن هم در سخنانی بیان نمود: او معماهایی را حل کرد که خیلی ها نه شهامت و امکانش را نه انرژی آنرا داشتند. من فقط با تصور او کلمه انرژی به ذهنم می رسد. او شهامت و انرژی ای تمام نشدنی داشت.
وی افزود: تولید سینمایی انیمیشن تا پیش از «تهران ۱۵۰۰» کمی دور از دسترس بود. یا «وب سری» که با انیمیشن های «دیرین دیرین» امکانپذیر شد قبلاً شناخته شده نبود.
سحرخیز در انتها سخنانش بیان نمود: به نظرم مهم ترین اتفاق این است که نباید بگذاریم مسیرهایی را او که باز و روشن کرد متوقف بماند.
پدر محمد ابوالحسنی هم در انتها این مراسم با تشکر از اشخاص و نهادهای مختلف بیان کرد که این پیام ها مرحمی بر اندوه عمیق خانواده اش باشد.
محمد ابوالحسنی روز گذشته در آستانه امزاده اسماعیل (ع) زرگنده خاکسپاری شد.


منبع:

1400/01/10
00:50:34
5.0 / ۵
926
تگهای خبر: آنلاین , سفر , سیستم , سینما
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
جمع 2 و 2 ؟
آمار بازدید سایت
بازدید امروز: 2,456
بازدید دیروز: 6,082
هفته اخیر: 37,235