ارزیابی هنرمندان موسیقی از مجازی شدن جشنواره فجر

خواننده گروه رستاك: می شد اجراهای جشنواره زنده باشد

خواننده گروه رستاك: می شد اجراهای جشنواره زنده باشد به گزارش آتلیه دات کام فرزاد مرادی درباره حضور گروه «رستاک» در سی وششمین جشنواره موسیقی فجر که این دفعه به صورت مجازی برگزار می شود، می گوید: قبل از این نیز چند اجرای آنلاین داشتیم که خوشبختانه بازخوردهای خوبی از مخاطبان دریافت کردیم ولی با این وجود اجراهای مجازی هیچ وقت نمی توانند جای اجراهایی با حضور تماشاگر را بگیرند؛ برای اینکه در کنسرت زنده، شور و اشتیاق مخاطبان در سالن، فضای انرژی بخش و متفاوتی را برای هنرمندان ایجاد می ‎کند و چنین امکانی هیچ وقت در اجرای مجازی وجود نخواهد داشت.


خواننده گروه رستاک در ادامه گفت و گو با ایسنا اشاره کرد: در وضعیت موجود و شیوع اپیدمی جهانی کرونا چاره ای جز کنار آمدن با این مساله نداریم. باید به دنبال شیوه های جدیدی برای ادامه زندگی باشیم. در کنسرتهای آنلاین امسال، تا آنجا که امکان داشت سعی کردیم شور و حال همیشگی مان را حفظ نماییم و این انرژی را به مخاطبان نیز انتقال دهیم. امیدواریم این کنسرت نیز با همان انرژی که مخاطبان از گروه رستاک انتظار دارند اجرا شود.
در ادامه از او سوال کردیم که بهتر نبود برگزاری جشنواره موسیقی فجر به سال آینده موکول گردد که در پاسخ اظهار داشت: اجراهای جشنواره امسال در ابتدا ضبط می شوند و سپس طبق جدول جشنواره در روز مشخص شده به صورت آنلاین نمایش داده می شوند و بر این اساس، اجرای ما بعد از فیلمبرداری با یک روز تاخیر در جشنواره پخش خواهد شد؛ البته به نظرم این امکان نیز می توانست وجود داشته باشد که اجراهای جشنواره موسیقی فجر، همانند سایر اجراهای آنلاین که امسال انجام شد به صورت زنده اجرا و همزمان پخش شود. ما اساسا این اجرا را مثل همه اجراهایمان پیوسته و بدون کات اجرا خواهیم کرد که به صورتی زنده بودن خودرا حفظ کند.
مرادی اینطور افزود: در وضعیت کنونی که کنسرتی برگزار نمی گردد و مردم از این حال و هوا به دور هستند، برگزاری جشنواره فرصت خوبی است که بار دیگر هنرمندان با مخاطبان خود ارتباط بگیرند. اگر امکان برگزاری جشنواره وجود داشته باشد؛ چرا نباید این اتفاق رخ دهد؟ البته بنظر می رسد برگزاری جشنواره موسیقی فجر با چنین شرایطی برای متصدیان این رخداد کار آسانی نبوده است؛ چون در سالهای گذشته، اجرای گروه هایی مثل گروه رستاک، همیشه با سولدآوت مواجه می شدند و بخش قابل توجهی از هزینه ها بوسیله بلیط فروشی باز می گشت.
«بهتر نبود که جشنواره موسیقی فجر نیز همانند جشنواره فیلم فجر با رعایت پروتکل های بهداشتی به صورت حضوری برگزار می شد؟» مرادی در پاسخ به این پرسش بیان کرد: بله؛ این اتفاق شدنی است ولی ریسک بالایی را هم به دنبال دارد. برخی منتقدان بر این باورند که چنین رویدادهایی بطور کلی نباید برگزار شوند که البته منطقی و عملی نیست؛ برای اینکه خیلی از کارهای اجتماعی و مشاغل با رعایت پروتکل های بهداشتی فعال می باشند و متاسفانه کارهای هنری جدی و حرفه ای وابسته به حضور تماشاگر به شکل جدی لطمه دیده اند و باید در جستجوی راهکارهای جدیدی برای ادامه حیات مشاغل هنری بود، برای اینکه دقیقا معین نیست موضوع کرونا تا چه زمانی در کشور ادامه دارد. پس بهتر است اهتمام نماییم با رعایت پروتکل های بهداشتی کارهای خودرا تا جایی که شدنی است به پیش ببریم.
کنسرت رستاک در سمنان


منبع:

1399/11/29
23:05:57
0.0 / ۵
1008
تگهای خبر: آنلاین , جشن , جشنواره , قاب
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
جمع 2 و 2 ؟
آمار بازدید سایت
بازدید امروز: 1,739
بازدید دیروز: 3,563
هفته اخیر: 36,624