موسیقی فجر ۳۶ در آینه مهر؛

دبیر موسیقی فجر پیام داد

دبیر موسیقی فجر پیام داد آتلیه دات کام: حسن ریاحی آهنگساز و دبیر سی و ششمین جشنواره موسیقی فجر به مناسبت شروع این دوره پیامی را منتشر نمود.به گزارش آتلیه دات کام به نقل از روابط عمومی جشنواره موسیقی فجر، حسن ریاحی دبیر سی و ششمین جشنواره موسیقی فجر در آستانه شروع این رویداد موسیقایی پیامی را منتشر نمود.
در پیام دبیر جشنواره آمده است:
«همزمان با شروع سی وششمین جشنواره موسیقی فجر، بیماری کرونا محدودیت های جدیدی را رقم زده است و چاره ای نیست جز پذیرش موقعیت کنونی و رعایت به اقتضای شرایطِ زمان. از ین جهت، اجرای برنامه هایی که بایستی با حضور مخاطبان و علاقه مندان موسیقی و اجرای هنرمندان از شهرهای مختلف کشور، که خواهان مشارکت در جشنواره هستند، به روی صحنه برود، در این وضعیت خاص، از جهت سرایت بیماری، به سادگی میسر نیست؛ معذالک، کوشیده ایم تا آنجا که در توان است پاسخگوی علاقه مندان این رویداد مهم باشیم.
این جشن، که به مناسبت شروع چهل وسومین سالگرد انقلاب اسلامی ایران برگزار می شود، یادآور تحولی است که ملت ایران با انقلاب خود و جانفشانی های بسیار آفریده و بازتاب تلاش مردم در سراسر کشور برای دستیابی به استقلال و تعیین سرنوشت خویش. طی این سال ها، ایران اسلامی موفق شده است تا ملل مختلف را متوجه توان و جایگاه خود در جهان کنونی کند و توانمندی خودرا برای به دست گرفتن سرنوشت خویش نشان دهد.
در این چهار دهه، خیلی از کشورهای دیگر نیز دریافته اند که با آزاد کردن توان و ظرفیت خود برای پیشرفت و ترقی ملت هایشان می توانند بر سرنوشت خویش حاکم شوند و از امکانات و استعداد مردمان خود به نحوی شایسته بهره برند. ایران، در سال هایی که گذشت، کوشیده است تا بعنوان کشوری مستقل، با برقراری روابط سیاسی مناسب و متوازن با کشورهای مختلف در جهت ارتقای روابط خود با دیگر ملت ها گام بردارد. پیچیدگی های روابط سیاسی در جهان امروز بیان کننده ضرورت یک دیپلماسی مناسب و مطلوب در مراوده با هر یک از کشورها در بلوک های مختلف سیاسی است تا این مجال برسد که دریچه تفاهم و همکاری در حوزه های فرهنگی گشوده شود.
در واقع، گشایش دریچه های فرهنگی و هنری سرآغاز تفاهم و دوستی و هم سویی ملت هاست که امکانِ برقراری روابط مطلوب میان کشورها و گسترش و توسعه همکاری و همراهی در زمینه های مختلف اقتصادی و نهایتاً سیاسی و ایجاد ادراک متقابل را فراهم می آورد و سرآخر سبب می شود تا هر کشور، در عین پایبندی به آرمان های خود، از چنین شرایطی منتفع شود.
در این مسیر، جشنواره های هنری می تواند پلی باشد میان ملت ها برای نیل به آرمان های انسانی و تقویت تبادلات و پیوندهای فرهنگی تا، در سایه آن، آینده ای روشن برای نسل های گوناگون در جهانی که در آن زندگی می نماییم تحریر شود.»


منبع:

1399/11/28
21:08:37
0.0 / ۵
995
تگهای خبر: پیشرفت , جشن , جشنواره , قاب
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
جمع 2 و 2 ؟
آمار بازدید سایت
بازدید امروز: 1,739
بازدید دیروز: 6,082
هفته اخیر: 35,801