پیشنهادهای هنری برای تعطیلات آخر هفته

پیشنهادهای هنری برای تعطیلات آخر هفته کاهش نسبی شیوع کرونا در کشور و از سر گرفته شدن بعضی از برنامه های هنری، فرصتی را فراهم آورده تا گالری ها هم به شکلی جدی تر با برگزاری نمایشگاه های هنری، به فعالیتشان ادامه دهند؛ البته برخی ترجیح داده اند که در شرایط فعلی همچنان نمایشگاه های آنلاین برگزار کنند.


در همین راستا این گزارش ایسنا، مروری دارد بر بعضی از نمایشگاه هایی که به صورت مجازی و حضوری در این ایام برپا هستند.*******

۲ نمایشگاه هنری در گالری شیرین
گالری شیرین از روز جمعه (۲۴ بهمن ماه) میزبان دو نمایشگاه هنری است. بر این اساس نمایشگاه انفرادی نقاشی با آثاری از شیرین اتحادیه با عنوان «آدم ها...» و نمایشگاه انفرادی نقاشی با آثاری از حسین ایران دوست مقدم و با عنوان «دلشدگان» از ۲۴ بهمن تا ۶ اسفندماه در این گالری برقرار است.
امکان بازدید از این نمایشگاه ها جمعه ها از ساعت ۱۶ تا ۲۰ و شنبه تا پنجشنبه از ساعت ۱۱ تا ۱۸ با تعیین وقت قبلی فراهم گشته است. گالری دوشنبه ها تعطیل می باشد.
گالری شیرین در خیابان کریمخان، خیابان سنایی، کوچه سیزدهم، شماره ۵ واقع شده است.

«بریده _بریده» در گالری اُ
نمایشگاه انفرادی نقاشی «بریده - بریده» با آثاری غزال خطیبی روز جمعه (۲۴ بهمن ماه) در گالری اُ افتتاح می شود و تا ۵ اسفند ماه هم ادامه دارد.
امکان بازدید از این نمایشگاه از یکشنبه تا پنجشنبه ساعت ۱۲ تا ۲۰ و روزهای جمعه ۱۶ تا ۲۱ فراهم گشته است. گالری روزهای شنبه تعطیل می باشد.
گالری اُ در خیابان کریمخان، خیابان سنایی، خیابان شاهین (خدری)، پلاک ۱۸ واقع شده است.

«زردها بیهوده قرمز نشدند» در گالری ثالث
نمایشگاه «زردها بیهوده قرمز نشدند» با آثاری از داوود امیری روز جمعه (۲۴ بهمن ماه) در گالری ثالث افتتاح می شود و تا ۵ اسفندماه هم ادامه دارد.
امکان بازدید از این نمایشگاه هر روز از ساعت ۱۱ تا ۲۰ فراهم گشته است.
گالری ثالث در خیابان کریم خان زند بین ایرانشهر و ماهشهر، شماره ۱۴۸ واقع شده است.

عکس های رضا کیانیان در گالری اعتماد
نمایشگاه تصاویر «رضا کیانیان» ـ بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون ـ با عنوان «او می رود دامن کشان» از ۱۷ تا ۲۸ بهمن ماه در گالری اعتماد برگزار می گردد.
کیانیان پیش از این هم با چندین نمایشگاه انفرادی و شرکت در نمایشگاه های مختلف گروهی در حوزه عکس فعالیت داشته است. او نخستین بار مجموعه ای از پوسته های درختها و سپس مجموعه ای از کلاغ ها را به معرض نمایش گذاشته بود. این هنرمند همینطور در نمایشگاهی با عنوان «دچار آبی بیکران»، مرداب و کهکشان را به تماشا گذاشت.
امکان بازدید از نمایشگاه جدید این هنرمند از تاریخ ۱۷ بهمن ماه، هر روز به غیر از دوشنبه ها از ساعت ۱۲ تا ۲۰ فراهم گشته است و تا ۲۸ بهمن ادامه خواهد داشت.
گالری اعتماد ۱ در میدان هفت تیر، مفتح جنوبی، بن بست شیرودی، پلاک ۲۵ واقع شده است.

«ارمغان» و «عکاسی مفهومی» در موزه هنرهای معاصر تهران
«ارمغان» و «عکاسی مفهومی» بعنوان نخستین نمایشگاه ها بعد از بازگشایی موزه هنرهای معاصر تهران، در حال برگزاری هستند.
در نمایشگاه «ارمغان»، ۱۳۵ اثر از ۴۲ هنرمند از آثار اهدایی مجموعه منیژه میرعمادی به موزه هنرهای معاصر تهران و ۲۶ اثر از ۱۵ هنرمند از آثار گنجینه موزه هم که متناسب با نمایشگاه آثار اهدایی مجموعه میرعمادی است، به معرض نمایش گذاشته می شود.
در نمایشگاه «ارمغان» آثاری از ابوالقاسم سعیدی، احمد اسفندیاری، بهجت صدر، پروانه اعتمادی، پرویز تناولی، پرویز کلانتری، جعفر روحبخش، حجت الله شکیبا، حسین زنده رودی، حسین کاظمی، حسین محجوبی، رضا بانگیز، رضا مافی، ژازه تباتبایی، سهراب سپهری، شکوه ریاضی، صادق تبریزی، عباس کیارستمی، علی اکبر صادقی، علیرضا گلستانه، علیرضا اسپهبد، غلامحسین نامی، فرامرز پیلارام، فرح اصولی، فریده لاشایی، فریدون آو، قاسم حاجی زاده، کامران کاتوزیان، کورش شیشه گران، گیزلا وارگا سینایی، مارکو گریگوریان، محمد احصایی، محمود جوادی پور، مسعود عربشاهی، منوچهر شیبانی، منوچهر یکتایی، منیژه میرعمادی، مهدی سحابی، مهدی ویشکایی، ناصر اویسی، نصرت الله مسلمیان و رعنا فرنود از مجموعه اهدایی زنده یاد میرعمادی روی دیوار موزه هنرهای معاصر تهران می رود.
همینطور نمایشگاه عکس مفهومی گزیده ای از گنجینه عکس موزه هنرهای معاصر تهران است که در آن ۱۸ اثر از ۱۳ هنرمند همچون دنیس اپنهایم، برند و هیلا بکر، گروان الک، گوردون ماتا کلارک، ادوارد روشا، جرج و گیلبرت، جان گروور و... به معرض نمایش گذاشته می شود.


«طبیعت های بی جان» در گالری طراحان آزاد
نمایشگاه انفرادی طراحی، فیلم/ویدئو، چیدمان با عنوان «طبیعت های بی جان» با آثاری از غزال رادپی تا ۲۸ بهمن ماه در گالری طراحان آزاد برقرار است.
گالری طراحان آزاد در میدان فاطمی، میدان گل ها، میدان سلماس واقع شده است.
گالری پنج شنبه ها تعطیل می باشد. امکان بازدید از این نمایشگاه در سایر روزهای هفته از ساعت ۱۶ تا ۲۰ فراهم است.
«ناتور» در گالری اثر
نمایشگاه انفرادی نقاشی «ناتور» با آثاری از نفیسه صدیقی تا اول اسفندماه در گالری اثر برگزار است.
این نمایشگاه همه روزه از ساعت ۱۰ تا ۱۸ امکان بازدید دارد. همینطور این نمایشگاه روزهای تعطیل از ساعت ۱۴ تا ۱۸ پذیرای بازدیدکنندگان است.
گالری اثر در خیابان ایرانشهر، کوی برفروشان، پلاک ۱۶ واقع شده است.
نمایشگاهی از دهه های آغازین ورود هنر مدرن در «آرتیبیشن»
آثاری از هنرمندان پیشکسوت و هنرمندانِ دهه های آغازین ورود هنر مدرن به ایران تا ۲۶ بهمن ماه در گالری آرتیبیشن برقرار است.
هفتمین دوره‌ی این نمایشگاه با تعداد ۲۹ اثر از ۲۷ هنرمند چون احمد اسفندیاری، ژازه تباتبایی، رضا مافی، ابراهیم فرجی، حسین کاظمی، کریم نصر، نصرالله افجه ای، قاسم حاجی زاده، ناصر اویسی، جلال شباهنگی، محمد احصایی، علی اکبر صنعتی، فریده لاشایی، مهدی حسینی، محمد فاسونکی، حسین محجوبی، واحد خاکدان، گارنیک درهاکوپیان، مجتبی رمزی، محمدعلی ترقی جاه، رضا بانگیز، هادی روشن ضمیر، عبدالرضا قماشچی، علی گلستانه، حامد رشتیان، منوچهر نیازی و عبدالرضا دریابیگی برگزار می شود.
امکان بازدید از این نمایشگاه از ساعت ۱۶ تا ۲۰ فراهم گشته است.


منبع:

1399/11/24
18:42:26
0.0 / ۵
989
تگهای خبر: آنلاین , جشن , سینما , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
جمع 2 و 2 ؟
آمار بازدید سایت
بازدید امروز: 2,814
بازدید دیروز: 4,685
هفته اخیر: 34,110