از اصلاحیه یك جایزه فجر تا یك تایید بهداشتی

از اصلاحیه یك جایزه فجر تا یك تایید بهداشتی انتشار اصلاحیه ای درباره جایزه دوم بخش عکس سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر و سخنان یکی از مدیران وزارت بهداشت، از آخرین اخبار این جشنواره بعد از اختتامیه است.


به گزارش آتلیه دات کام به نقل از ایسنا، شب گذشته و در مراسم پایانی سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر، اشتباهی در اعلام نام یکی از برگزیدگان بخش عکس جشنواره صورت گرفت که امروز اصلاح گردید.
بر مبنای اعلام روابط عمومی این دوره از جشنواره، به علت اشتباه تایپی در دبیرخانه سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر، جایزه رتبه دوم بخش مسابقه عکس در اختتامیه این رویداد به غلط اعلام گردید.
دبیرخانه سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر ضمن عذرخواهی از برگزیدگان بخش مسابقه عکس، اطلاع می دهد جایزه رتبه دوم این بخش به علت اشتباه تایپی دبیرخانه در درج اسامیِ لوح های تقدیر، شب گذشته (دوشنبه 20 بهمن) در آیین اختتامیه جشنواره به اشتباه اعلام گردید.
بدین ترتیب «نیلوفر استا» برای عکاسی نمایش «اودیسه 2020» بعنوان رتبه دوم بخش مسابقه عکس این جایزه را دریافت می کند.
رتبه اول این بخش هم که پیش از این به «شهریار دبیری» برای عکس نمایش «فرانکنشتاین» و رتبه سوم هم به «مریم قهرمانی زاده» برای عکس نمایش «مری پاپینز» اختصاص یافته بود.
سخنان یکی از مسؤلان وزارت بهداشت درباره اختتامیه جشنواره تئاتر فجر
سخنان معاون مرکز مدیریت بیماری های واگیردار وزارت بهداشت، دیگر خبر این جشنواره است.
معاون مرکز مدیریت بیماری های واگیردار وزارت بهداشت: در برگزاری مراسم اختتامیه سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر نگاه ویژه ای به مقوله سلامت شده بود و این در نگاه ما بسیار اهمیت داشت.
عباس نوروزی نژاد (معاون مرکز مدیریت بیماری های واگیردار وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی) که شب گذشته در مراسم پایانی سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر در تالار وحدت حضور داشت، ضمن قدردانی از نحوه برگزاری این مراسم اظهار داشت: در ارتباط با اقدامات پیش از برگزاری مراسم اختتامیه سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر باید اذعان کرد که در شب گذشته نگاه ویژه ای توسط برگزارکنندگان به مقوله سلامت شده بود و این در نگاه ما بسیار اهمیت داشت.
این مقام وزارت بهداشت در همین رابطه اضافه کرد: این میزان از مراقبت و نگاه عمیق و عملی به مبحث سلامت کاملا چشم گیر و قابل تحسین بود. ارزیابی من این بود که در مراسم اختتامیه از ظرفیت 25 درصدی تالار وحدت که سالن بزرگی است استفاده شده بود و مراقبت همکاران برگزارکننده مراسم در نحوه ورود، راهنمایی مهمانان و همینطور تذکرات لازم هنگام اهدای جوایز و بر هم نخوردن فاصله اجتماعی مهمانان هنگام نشستن روی صندلی ها یا روی صحنه نشان از یک جدیت و یک تصمیم درست در ارتباط با مراسم پایانی سی و نهمین جشنواره تئاتر داشت.
نوروزی نژاد در ارتباط با جشنواره تئاتر فجر و رعایت شیوه نامه های بهداشتی در روزهای برگزاری هم اظهار داشت: آنچه برای ما اهمیت داشت، این بود که دوستانی که از دیگر استان ها به تهران می آمدند به چه صورت به تهران می رسند و اگر از وسایل نقیه عمومی استفاده می نمایند این مورد توسط دبیرخانه مجموعه چک شود. نحوه اسکان در تهران این دوستان به چه صورت خواهد بود. آیا شیوه نامه ها در ارتباط با اسکان این افراد رعایت می شود؟ و مساله مهم تر اینکه در سالن های برگزاری نمایش ها به لحاظ رعایت همه جوانب نظارت و دقتی صورت می پذیرد یا نه؟ که باید بگویم با رصد همکاران ما در هنگام برگزاری جشنواره می توان نمره قبولی را به مجموعه اداره کل هنرهای نمایشی داد.
معاون مرکز مدیریت بیماری های واگیردار وزارت بهداشت در انتها ضمن اشاره به نام گذاری روزهای جشنواره به نام شهدای سلامت اظهار داشت: گمان من این است که کرونا به غیر از میزان خسارتی که در همه زمینه ها به ما تحمیل کرد یک وحدت وهمدلی را بین مردم و دستگاههای مختلف حاکمیتی شکل داد که در زمینه پاسداشت زحمات کادر درمان همه با هم هم صدا شوند. این در شرایطی است که هنرمندان در این مورد پیشگام بودند که یکی از علائم بارز این اتفاق، حرکتی بود که در جشنواره تئاتر فجر رقم خورد و هر روز به نام یکی از شهدای سلامت نامگذاری شد و آثار نمایشی تقدیم به این عزیزان شد. این اتفاق بسیار بسیار خوبی بود که به نوبه خودم از این جریان تشکر می کنم.
منبع:

1399/11/23
23:01:39
0.0 / ۵
1031
تگهای خبر: آموزش , جشن , جشنواره , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
جمع 2 و 2 ؟
آمار بازدید سایت
بازدید امروز: 1,387
بازدید دیروز: 3,563
هفته اخیر: 35,920