گالری گردی در پایتخت با حال وهوای انقلابی

گالری گردی در پایتخت با حال وهوای انقلابی به گزارش آتلیه دات کام کاهش نسبی شیوع کرونا در کشور و از سر گرفته شدن بعضی از برنامه های هنری، فرصتی را فراهم آورده تا گالری ها هم به شکلی جدی تر با برگزاری نمایشگاه های هنری، به فعالیتشان ادامه دهند؛ البته برخی ترجیح داده اند که در شرایط فعلی همچنان نمایشگاه های آنلاین برگزار کنند.


در همین راستا این گزارش ایسنا، مروری دارد بر بعضی از نمایشگاه هایی که به صورت مجازی و حضوری در این ایام برپا هستند.

******

«چه سفرها کرده ایم» در خانه عکاسان
نمایشگاه عکس «چه سفرها کرده ایم» با ۶۴ تصویر انتخاب شده از رویدادهای مهم دوران انقلاب اسلامی و از بهمن ۱۳۵۷ در گالری شماره یک خانه عکاسان ایران برگزار شده است.
این نمایشگاه تا هفت اسفند ماه ادامه دارد و در حوزه هنری برپا است.

«روزهای پیروزی» در حوزه هنری
نمایشگاه نقاشی گروهی «روزهای پیروزی» به مناسبت ایام دهه فجر تا ۲۶ بهمن ماه در گالری ابوالفضل عالی حوزه هنری برقرار است.
نمایشگاه نقاشی «روزهای پیروزی» تا ۲۶ بهمن ماه همه روزه به جز روزهای تعطیل از ساعت ۹ تا ۱۸ میزبان علاقه مندان برای بازدید است.
«تاریخ در قاب» در فرهنگستان هنر
نمایشگاه عکس «تاریخ در قاب»، به مناسبت ایام مبارک دهه فجر تا ۲۹ بهمن ماه در موسسه فرهنگی و هنری صبای فرهنگستان هنر برپا است.
در این نمایشگاه عکس گروهی که با تجلیل و نمایش آثاری از زنده یاد حسین پرتویی همراه می باشد، آثار هنرمندانی همچون، محمدعلی جدیدالاسلام، محمود حاج محمدی، محمد صیادصبور، مرتضی صادقی افجه، سعید صادقی قازانجانی، علی قلم سیاه، علی کاوه و عباس ملکی به نمایش درآمده است.
تاریخ گشایش نمایشگاه مذکور، روز یکشنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۹ و از ساعت ۱۵ الی ۱۷ خواهد بود و تاریخ بازدید، از ۱۳ لغایت ۲۹ بهمن و از ساعت ۱۰ الی ۱۸ (بجز ایام تعطیل) تعیین شده است.
علاقه مندان جهت شرکت در این مراسم و هم بازدید از نمایشگاه، می توانند به ورودی شرقی به نشانی خیابان ولیعصر، پایین تر از چهارراه طالقانی، شماره ۱۵۵۲، و یا ورودی غربی به نشانی خیابان ولیعصر، خیابان طالقانی، خیابان شهید برادران مظفر، پلاک ۱۲۵ رجوع کنند.
نمایشگاهی در جست وجوی آزادی
نمایشگاه دو روزه آثار نقاشی مهرناز سلیمی با عنوان «عدن» روزهای ۱۷ و ۱۹ بهمن ماه ساعت ۵ تا ۷ عصر در گالری هو برگزار می گردد.
نمایشگاه «عدن» مجموعه ۱۳ قطعه نقاشی مهرناز سلیمی به سبک آبستره است که همگی در سال ۹۹ با اکریلیک خلق شده و در واقع تازه ترین آثار این هنرمند است.
بعد از برگزاری نمایشگاه فیزیکی، عرضه و فروش آنلاین آثار این نمایشگاه در صفحه اینستاگرام گالری هو به نشانی @hooartgallery ادامه دارد.
مهرناز سلیمی در توضیح نمایشگاه خود بیان کرده است: تم انتخابی در ارتباط با آثار، عدن است که بیانی ساده اما مفهومی جهان شمول را داراست. جستجوی دایمی و رسیدن به آزادی به مفهوم مطلق آن که انسان از ازل و در بدو تولد آنرا تجربه کرده است و سپس از آن وادی رانده شده است، اما به باور من در لحظه های خاص شاید آن حسرت از دست رفته را باردیگر بتوان تجربه نمود و در آن لحظه های ناب زندگی کرد فارغ از تمام دغدغه ها؛ سبک، آزاد و رها.نمایشگاهی از دهه های آغازین ورود هنر مدرن در «آرتیبیشن»
آثاری از هنرمندان پیشکسوت و هنرمندانِ دهه های آغازین ورود هنر مدرن به ایران جمعه، ۱۷ بهمن ماه افتتاح می شود.
هفتمین دوره‌ی این نمایشگاه با تعداد ۲۹ اثر از ۲۷ هنرمند چون احمد اسفندیاری، ژازه تباتبایی، رضا مافی، ابراهیم فرجی، حسین کاظمی، کریم نصر، نصرالله افجه ای، قاسم حاجی زاده، ناصر اویسی، جلال شباهنگی، محمد احصایی، علی اکبر صنعتی، فریده لاشایی، مهدی حسینی، محمد فاسونکی، حسین محجوبی، واحد خاکدان، گارنیک درهاکوپیان، مجتبی رمزی، محمدعلی ترقی جاه، رضا بانگیز، هادی روشن ضمیر، عبدالرضا قماشچی، علی گلستانه، حامد رشتیان، منوچهر نیازی و عبدالرضا دریابیگی برگزار می شود.
نمایش و فروش آثار تا ۲۶ بهمن به مدت ۱۰ روز و افتتاحیه آن روز جمعه ۱۷ بهمن از ساعت ۱۶ تا ۲۰ در گالری آرتیبیشن خواهد بود.

عکس های رضا کیانیان در گالری اعتماد
به گزارش آتلیه دات کام به نقل از ایسنا، نمایشگاه تصاویر «رضا کیانیان» ـ بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون ـ با عنوان «او می رود دامن کشان» از ۱۷ تا ۲۸ بهمن ماه در گالری اعتماد برگزار می گردد.
کیانیان پیش از این هم با چندین نمایشگاه انفرادی و شرکت در نمایشگاه های مختلف گروهی در حوزه عکس فعالیت داشته است. او نخستین بار مجموعه ای از پوسته های درختها و سپس مجموعه ای از کلاغ ها را به معرض نمایش گذاشته بود. این هنرمند همینطور در نمایشگاهی با عنوان «دچار آبی بیکران»، مرداب و کهکشان را به تماشا گذاشت.
امکان بازدید از نمایشگاه جدید این هنرمند از تاریخ ۱۷ بهمن ماه، هر روز به غیر از دوشنبه ها از ساعت ۱۲ تا ۲۰ فراهم گشته است و تا ۲۸ بهمن ادامه خواهد داشت.
گالری اعتماد ۱ در میدان هفت تیر، مفتح جنوبی، بن بست شیرودی، پلاک ۲۵ واقع شده است.

۲ نمایشگاه هنری در گالری شیرین
گالری شیرین از ۱۰ تا ۲۲ بهمن ماه میزبان دو نمایشگاه هنری است. بر این اساس نمایشگاه انفرادی نقاشی مجید صادقی نژاد با عنوان «بازگشت» و نمایشگاه انفرادی نقاشی حامد نوروزی با عنوان «نیش دارو» در این ایام برگزار هستند.
امکان بازدید از این نمایشگاه ها جمعه ها از ساعت ۱۶ تا ۲۰ و شنبه تا پنجشنبه از ساعت ۱۱ تا ۱۸ با تعیین وقت قبلی فراهم گشته است. گالری دوشنبه ها تعطیل می باشد.
گالری شیرین در خیابان کریمخان، خیابان سنایی، کوچه سیزدهم، شماره ۵ واقع شده است.
۲ نمایشگاه در گالری اُ
نمایشگاه انفرادی طراحی با آثاری از انسیه اکبرزاده و نمایشگاه «فراموشی: انتخاب شناور» با آثاری از سرمیناز باسقیان تا ۲۱ بهمن ماه در گالری اُ برگزار است.
امکان بازدید از این نمایشگاه از یکشنبه تا پنجشنبه ساعت ۱۲ تا ۲۰ و روزهای جمعه ۱۶ تا ۲۱ فراهم گشته است. گالری روزهای شنبه تعطیل می باشد.
گالری اُ در خیابان کریمخان، خیابان سنایی، خیابان شاهین (خدری)، پلاک ۱۸ واقع شده است.
«گیاهان در امتداد» در گالری هما
نمایشگاه انفرادی «گیاهان در امتداد» با آثاری از کسری گلرنگ تا ۲۰ بهمن ماه در گالری هما برقرار است.
امکان بازدید از این نمایشگاه هنری هر روز از ساعت ۱۶ تا ۲۰ با تعیین وقت قبلی، وجود دارد.
گالری هما در خیابان کریم خان زند، خیابان سنایی، کوچه چهارم غربی، پلاک ۸، واحد یک واقع شده است.
«وصف حال» در گالری زیرزمین دستان
نمایشگاه انفرادی «وصف حال» با آثاری از صدف حسامیان روز جمعه (۱۰ بهمن ماه) در گالری زیرزمین دستان شروع می شود و تا ۲۴ بهمن ماه هم ادامه دارد.
فرصت بازدید از این نمایشگاه هر روز به غیر از شنبه ها و یکشنبه ها از ساعت ۱۱ تا ۱۹ فراهم گشته است.
گالری زیرزمین دستان در خیابان فرشته، خیابان بیدار، پلاک ۶ واقع شده است.


منبع:

1399/11/18
10:40:46
0.0 / ۵
1093
تگهای خبر: آنلاین , تصویر , جشن , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
جمع 2 و 2 ؟
آمار بازدید سایت
بازدید امروز: 1,403
بازدید دیروز: 3,563
هفته اخیر: 35,952