سیزدهمین جشنواره تجسمی فجر در آینه مهر؛

۴۴ اثر سرامیك به مرحله نهایی داوری تجسمی فجر راه پیدا كردند

۴۴ اثر سرامیك به مرحله نهایی داوری تجسمی فجر راه پیدا كردند به گزارش آتلیه دات کام منیژه آرمین عضو هیات داوری بخش سرامیک جشنواره از طریق یابی ۴۴ اثر برای مرحله نهایی داوری رشته سرامیک در جشنواره هنرهای تجسمی فجر توسط داوران اطلاع داد.به گزارش خبرگزاری‬ مهر‬ به‬ نقل از روابط عمومی سیزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر، منیژه آرمین ‏‏که با همراهی پیمان سجادی ویاسر رجبعلی داوری این دوره از آثار رشته سرامیک جشنواره تجسمی فجر ‏را به عهده داشتند ‏در خصوص نتیجه نهایی داوری اظهار داشت: در بخش سرامیک ‏ ۱۲۷ اثر از ۷۶ هنرمند ‏ در ‏جشنواره شرکت کرده بودند که در نهایت ۴۴ اثر به بخش نهایی داوری جشنواره راه پیدا کردند.
وی درباره کیفیت کارهای عرضه شده اظهار داشت: من سال جاری در حوزه سفال و سرامیک آثار بهتری دیدم. یک اتفاق خوب این بود که بیشتر شرکت کنندگان بیشتر جوان هستند، یعنی خیلی خوب است که جوانان به این رویکرد توجه کرده و انرژی خویش را جهت شرکت در آن صرف می کنند. البته حدود ۴۴ اثر برای مرحله دوم داوری انتخاب گردید که تعداد کمی است، اما تعداد شرکت کننده ها زیاد بود. به نظرم موقعیت جشنواره هنرهای تجسمی فجر روز به روز و سال به سال بهتر شده است.
آرمین درباره نحوه داوری توضیح داد: سه داور با سلیقه های مختلف بودیم اما در مورد آثار توافق خوبی صورت گرفت. خوشبختانه داوری در یک جو آرام انجام شد و داوران در انتخاب آثار حساس بودند. از آنجایی که آثار هر شخص، شیوه های مخصوص خویش را برای خلق اثر دارد، داوران این تفاوت ها را هم جزو معیارها در نظر گرفتند و در نهایت آثاری انتخاب گردید که هم از نظر محتوا و هم تکنیک کارهای خوبی محسوب می شوند.
این عضو شورای داوری تصریح کرد: جشنواره تجسمی فجر در این چند سال رشد زیادی داشته و نگاه بینارشته ای که در نظر گرفته، یک پیامد خوبی برای هنرهای تجسمی داشته است. البته جا دارد که بیشتر از این کار کند. اما در مورد سفال بیشتر جوانان می آیند و بستر مناسبی برای عرضه آثار جوانان است. در کل جشنواره ها فرصت خوبی برای شناسایی استعدادها و پروش آنهاست.
سیزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر بهمن ۹۹ در مرکز فرهنگی و هنری صبا برگزار ‏‏می شود.‏

1399/10/27
18:57:40
0.0 / ۵
1125
تگهای خبر: جشن , جشنواره , شركت , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
جمع 2 و 2 ؟
آمار بازدید سایت
بازدید امروز: 2,067
بازدید دیروز: 7,212
هفته اخیر: 40,813