مامان ها تصویرگر هویت و ارزش های ملی برای كودكان شد

مامان ها تصویرگر هویت و ارزش های ملی برای كودكان شد به گزارش آتلیه دات کام برنامه مامان ها امروز ساعت ۱۷ از شبکه سه سیما روی آنتن می رود و به اهمیت انتقال ارزش های ملی به کودکان می پردازد.به گزارش آتلیه دات کام به نقل از روابط عمومی برنامه، برنامه «مامان ها» با اجرای منصوره مصطفی زاده و تهیه کنندگی مجتبی حسینی امروز شنبه ۱۳ دی با تغییر در مبحث روی آنتن شبکه سه سیما می رود.
این برنامه همزمان با سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی به سوژه انتقال هویت و ارزش های ملی به کودکان می پردازد و از مادران عادی جامعه دعوت کرده است تا ببیند آنها چه تجربیاتی را در این حوزه داشته اند.
شاید امروز بسیاری از پدر و مادرها کمتر بتوانند پس از آموزش های تحصیلی و حتی مسائل اجتماعی به آموزش و انتقال ارزش ها و مفاهیم کلان تر به کودکان بپردازند. ارزش هایی که شاید در سالهای کودکی نمود چندانی نداشته باشد اما در نوجوانی و بزرگسالی با فشار رسانه های خارجی و تبلیغات منفی ضد کشور و ارزش های اصلی فرهنگی می تواند به صدمه هایی برای بیزاری فرد از فرهنگ، اجتماع و میهن خویش منجر شود. حتی سبب شده است این افراد در بزرگسالی به فکر مهاجرت از خانه و دیار خود افتاده و با کشور خود قطع ارتباط کنند.
برنامه «مامان ها» به سردبیری سیدملاد ناظمی و کارگردانی سعید ابراهیمی امروز با دعوت از مادران به اهمیت انتقال و متوجه ساختن کودک نسبت به این ریشه های ملی و میهنی می پردازد و می خواهد به دور از سفارش های کلیشه ای از تجربه های مادران در این حوزه بگوید.
همچنین مادران در این برنامه توضیح می دهند که هر یک چگونه کوشیده اند با روایت قصه های ادبیات کهن و یا حتی قصه قهرمانان معاصر، این شخصیت ها را برای کودکشان تصویر کنند و در بخش هایی از برنامه هم از شخصیت ها و قهرمانانی که جان فشانی کرده اند چون حاج قاسم سلیمانی مثال می زنند و یا از بزرگان علمی چون ابن سینا و دیگر چهره های تاریخی کشور یاد می شود. مادر دیگری هم در برنامه توضیح می دهد که با نمایش و معرفی زیبایی های ایران، کشورش را به مکانی برای دلبستگی های کودکش تبدیل نموده است.
این قسمت از برنامه «مامان ها» امروز ساعت ۱۷ از شبکه سه سیما روی آنتن می رود.


منبع:

1399/10/14
08:18:01
0.0 / ۵
1120
تگهای خبر: آموزش , تصویر , زیبایی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
جمع 2 و 2 ؟
آمار بازدید سایت
بازدید امروز: 611
بازدید دیروز: 4,405
هفته اخیر: 23,576