عکاس ایرانی برنده جایزه عکاسی آمریکا شد

امسال نهمین دوره  این نمایشگاه عکاسی به همت انیستیتوی هنر سن‌دیگو در کالیفرنیای آمریکا در موزه هنر پورتلند، برگزار شد که حسین فاطمی از ایران با تک عکسی از مجموعه "میراث مین" به عنوان برنده گرنت 2 هزار دلاری این رقابت بین‌المللی معرفی شد

این عکاس مستند ایرانی در این مجموعه پرتره‌هایی از مردم غیرنظامی افغانستان ارائه کرده است که در اثر برخورد با مین‌های زمینی ناشی از جنگ‌های داخلی این کشور دچار معلولیت جسمانی شده‌اند. همچنین دو عکس از دو عکاس دیگر ایرانی یعنی نادر فرید احمدی‌نیا و آریا قوامیان هم در بین آثار منتخب امسال دیده می‌شود.به گفته برگزارکنندگان، امسال 12 هزار و 961 عکس از 84 کشور جهان برای شرکت در این مسابقه ارسال شده بود که نهایتا 201 عکس برای نمایشگاه نهایی برگزیده شده است. نمایشگاهی از این آثار همزمان با مراسم اهدای جوایز از 20 مهرماه 92 در محل انیستیتوی هنر سن‌دیگو در ایالت کالیفرنیای آمریکا گشایش یافته است که تا 26 آبان‌ماه سال جاری ادامه خواهد داشت.

تاریخ:  1392/08/06
نوشته شده توسط : مدیر  سایت
برخی از نظرات شما:
هنوز نظری داده نشده.
بازگشت
24 تیر 1403 سایت آتلیه دات کام ... مسئولیت مطالب درج شده در هر آتلیه به عهده مدیر آن آتلیه بوده و سایت آتلیه دات کام هیچ مسئولیتی در قابل آن ندارد.